Święta Bożego Narodzenia

W tym roku w Szkole Podstawowej w Mrocznie

uroczysta akademia wprowadzająca nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

odbyła się w piątek 22 grudnia.

W świąteczny nastrój wprowadzili wszystkich uczniowie z koła muzycznego, którzy  zainscenizowali jasełka. Dzieci i młodzież, przygotowani przez panią Ewę Rutkowską oraz panią Joannę Dąbrowską, w bardzo interesujący sposób przedstawiły wydarzenia biblijne związane z narodzeniem Pana Jezusa. Wszyscy w pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role. Na scenie zaroiło się od aniołów i pasterzy, a do Dzieciątka, Maryi i Józefa tradycyjnie przybyli Trzej Królowie. Wszystko to przy pięknym śpiewie i dźwiękach kolęd wykonanych przez grupę szkolnych muzyków.

Po występie uczniów głos zabrała Dyrektor Edyta Zielazna, która w imieniu własnym oraz Wicedyrektor Krystyny Socha  złożyła wszystkim serdeczne świąteczno-noworoczne życzenia. Podziękowała również osobom i instytucjom, które skierowały do naszej szkolnej społeczności życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

W klasach odbyły się też wigilie klasowe. W tym dniu wszyscy zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu. Każdy mógł skosztować wigilijnych potraw przygotowanych przez rodziców i uczniów. W salach lekcyjnych rozbrzmiewał radosny śpiew tradycyjnych kolęd i utworów o charakterze świątecznym. Nieco później odbyło się spotkanie wigilijne Dyrekcji, nauczycieli i obsługi szkoły, emerytów i przedstawicieli Rady Rodziców, któremu także towarzyszyła wesoła, miła i rodzinna atmosfera.

Cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej  w Mrocznie życzy wszystkim zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one okazją do zadumy, ale i radości z rodzinnego spotkania. Niech przyniosą wytchnienie od codziennych zmagań i trosk. Niech Gwiazda Betlejemska rozświetli życia mrok, a Boża Dziecina sprawi, że wspaniały będzie Nowy Rok!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.