Sprzątanie świata

     Dnia 15 września 2017 r. , tak jak co roku, nasza szkoła przystąpiła do ogólnoświatowej inicjatywy na rzecz ochrony przyrody Ziemi -,,Sprzątanie świata”. Zapowiedzią akcji była gazetka tematyczna przy głównym wejściu szkoły oraz przydział zadań. Sprzątaniem otoczenia szkoły i głównych dróg w naszej miejscowości zajęło się ok. 130 uczniów. Uczniowie klasy V zbierały śmieci wokół naszej szkoły, kl. VI a posprzątała otoczenie basenu p. poż. Pobocze drogi w kierunku cmentarza oczyściła kl. VI b. kl. VII drogę do Sugajenka, kl. II PG do Sugajna, a kl. III PG posprzątała pobocze drogi nad jezioro. Łącznie uczniowie zebrali ok. 40 dużych worków śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *