Międzynarodowy Dzień Pizzy

9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki z grupy 0 A i 0 B ten dzień obchodziły 8 lutego.

Nasze przedszkolne sale zamieniły się we włoskie pizzerie. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Praca ta sprawiła dzieciom wielką frajdę, gdyż same smarowały ciasto sosem pomidorowym, nakładły ulubione składniki i posypywały serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele smaczniejsza. Następnie grupa 4-latków odwiedziła naszą grupę i wspólnie bawiliśmy się. Chusta animacyjna „zamieniała się” w ogromną pizzę, którą przedszkolaki dekorowały składnikami. Wyszła nam kolorowa owocowo-warzywna pizza.

Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.