Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej na etapie gminnym

W środę, tj. 6 marca 2019 roku, sześcioro reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach gminnych Konkursu OTWP, który odbył się w Urzędzie Gminy w Grodzicznie.    Młodsza grupa w składzie : Krystian Kobylski, Bartosz Mówiński i Hubert Szczepański zajęła I miejsce. Indywidualnie w tej grupie wiekowej (klasy IV- VI) mamy mistrza i vice mistrza gminy z SP z Mroczna. Zostali nimi: mistrz Krystian Kobylski, który zajął I miejsce, na kolejnym uplasował się jego młodszy kolega vicemistrz Hubert Szczepański.  Chłopcy będą prezentować naszą gminę na etapie powiatowym, który odbędzie się na początku  kwietnia  2019 roku w Grodzicznie. Będziemy trzymać mocno kciuki.    Grupa starsza, w składzie: Patrycja Raszkowska, Mateusz Dąbrowski i Maciej Żuralski zajęła drużynowo III miejsce. Niestety nikt z jej  uczestników, nie zakwalifikował się do etapu powiatowego.   Wielkie brawa dla obu drużyn, albowiem konkurs pożarniczy jest o bardzo szerokim zakresie wiedzy:   z historii, rodzajów wozów, sprzętu i ich zastosowaniu, przepisów bhp, pierwszej pomocy itd. Itp…