Dzień Kobiet inaczej…

Uczniowie klasy VIII SP w Mrocznie, wraz z wychowawczynią i panią pedagog spędzili dzień wcześniej Dzień Kobiet inaczej.

W dniu 7 marca 2019 roku wyjechaliśmy do Iławy. Pierwszym punktem wycieczki było wejście na lodowisko ufundowane dziewczętom przez kolegów z klasy z okazji zbliżającego się ich święta Dnia Kobiet. To były wspaniałe, radosne i miłe dwie godziny wspólnej zabawy.

Następnie udaliśmy się na smaczną pizzę do restauracji z widokiem na Jeziorak.  Kolejnym miejscem naszych odwiedzin było iławskie schronisko dla zwierząt.  Opiekunowie ze schroniska z radością nas przywitali. Również psy powitały nas głośnym szczekaniem, ale widok zamkniętych ich w klatkach wywołał u nas smutek. Z przyjemnością przekazaliśmy opiekunom schroniska karmę dla psów, którą każdy uczestnik wycieczki przywiózł ze sobą.  Pani ze schroniska opowiedziała nam kilka historii o psach z tego schroniska. Niestety większość tych psów została tu po prostu porzucona lub źle traktowana  przez byłych właścicieli. Część psów znajduje nowe dobre domy, ale jeszcze wiele czeka na swoich nowych właścicieli.  Dużą atrakcja dla uczniów było pozwolenie przez opiekunów schroniska i  możliwość zabrania kilku psów na długi spacer. Wcześniej młodzież została poinformowana jak zachować się ze zwierzętami podczas spaceru. Pani ze schroniska była zadowolona, podziękowała nam za odwiedziny, za ofiarowaną karmę, za pomoc w przeżyciu  „energetycznych chwil na wolności” miłym czworonogom

To był naprawdę niezwykły Dzień Kobiet, a przede wszystkim nowe doświadczenie dla wszystkich uczestników wycieczki.

 „Schronisko”
Czy to może wreszcie już ty?
Wiesz, tak bardzo długo tu czekam
W klatkach wszystkich wielkie poruszenie
Chyba lepiej będzie, jak zaszczekam
Ty na pewno rozpoznasz mój głos
Zawsze przecież się śmiałeś, jak wyję
Tylko nie wyjdź z jakimś innym psem
Bo ja tego już nie przeżyję
Tutaj zawsze w misce coś jest
Wszystkie psy tutaj raczej są miłe
Czasem nawet mnie ktoś pogłaszcze
Ale czemu mnie tu zostawiłeś?
                                                                                                                         Barbara Borzymowska

Apelujemy do wszystkich POMAGAJCIE, bo naprawdę warto!