Energetyczny piątek w Szkole Podstawowej w Mrocznie

Udział w kolejnej edycji projektu Drużyna Energii sięgnął zenitu. Już w I edycji  szkoła otarła się o zwycięstwo, dlatego nie odpuściliśmy i kolejny raz wzięliśmy udział w programie.  W  III etapie- kwietniowym, uczniowie zachwycili jurorów dokładnością  wykonania ćwiczeń i radosnymi twarzami. Wygraliśmy majową, wspaniałą wizytę ambasadorów, żywą lekcję wychowania fizycznego z wielkimi gwiazdami sportu: Izabelą Bełcik, Markiem Citko, Krzysztofem Golonką i Krzysztofem Ignaczakiem oraz dziennikarzem, komentatorem sportowym, prowadzącym program „Turbokozak”  Bartoszem Ignacikiem.                           Uwielbiani przez uczniów ambasadorzy opowiedzieli o swoich sportowych początkach, wykonali pokazowe ćwiczenia i przeprowadzili rozgrzewkę dla całej szkoły. Po rozgrzewce 20 reprezentantów szkoły zmierzyło się z zadaniami od ambasadorów i ostatecznie uzbierało 264 punkty.                   Indywidualnie najlepszy okazał się Paweł Wajc, za nim uplasował się  Michał Wielgoszyński i III miejsce wywalczyła Klaudia Kowalska. Najlepsza trójka uczniów otrzymała piękne nagrody od firmy New Balans, a szkoła uzyskała 20 piłek nożnych New Balans.

Dodatkowo uczniowie realizujący program Drużyna Energii w nagrodę pojadą 12 czerwca 2019 roku na gdański Stadion Energa, gdzie będą brali udział w wielkim finale w rywalizacji o nagrodę główną. Bedzie o co walczyć, ponieważ trzy najlepsze szkoły otrzymają czeki na wyposażenie sali gimnastycznej w sprzęt sportowy, a najlepsza szkoła II edycji  otrzyma dodatkowo Puchar Energii. Udział w programie  jest wielkim sukcesem. Prosimy o doping i trzymanie kciuków za naszych sportowców w czerwcu.