Drużyna z Mroczna 2 miejsce w województwie w Ogólnopolskim Turnieju Ruchu Drogowego

W dniu 14 maja 2019 r. w Iławie odbył się finał wojewódzki Warmińsko- Mazurskiego Turnieju BRD,  pod hasłem

„Rowerem do wolności” , którego głównym organizatorem był WORD w Olsztynie.

18 najlepszych drużyn naszego województwa przystąpiło do rywalizacji.  Nasz powiat w starszej kategorii wiekowej reprezentowali gimnazjaliści z Mroczna.

Jest to turniej bardzo wymagający, ponieważ składa się, aż z czterech konkurencji.

W pierwszej kolejności wszyscy uczestnicy turnieju rozwiązywali test wiedzy (z zasad ruchu drogowego i odrębny, z zasad panujących na skrzyżowaniach) po czym rozgrywano konkurencje sprawnościowe. Były to: jazda rowerem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód oraz jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego.  Uczniowie doskonałe reprezentowali  umiejętności jazdy na rowerze. Tor przeszkód pokazywał, jak wspaniale młodzi ludzie opanowali jednoślad. Tu nieważny był czas pokonania przeszkód – ważna była precyzja, koncentracja, umiejętność zachowania równowagi, oraz oczywiście opanowanie stresu. Rywalizacja była zacięta, a każdy z uczestników starał się bezbłędnie przejechać tor przeszkód, co było nie lada wyczynem, gdyż składał się on z 250 drobnych i 8 dużych elementów.Zawodnicy mieli również sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy. Był on bardzo realny. Ich zadaniem było ratowanie pasażerów samochodu osobowego z wypadku.

Uczniowie, którzy godnie reprezentowali nasz powiat to: Patrycja Mikczyńska, Patrycja Raszkowska i Maciej Żuralski. Nauczycielem, który przygotował  uczniów do turnieju jest pani Aneta Bartnicka.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.