Dzień Edukacji Narodowej

Uczczeni wierszem i piosenką, czyli Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole.

„Dzisiaj na chwile tak uroczyste

Jak promyk Słońca w poranek szary

Możemy przynieść z głębin szczerości

Tylko –jak kwiaty- serc naszych dary”

Te słowa towarzyszyły nauczycielom i innym pracownikom szkoły już od samego rana,w piątek 13 października. O godzinie 10:20 rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji DEN.

Dyrekcja, nauczyciele, emeryci, pracownicy obsługi, zaproszeni goście i uczniowie- to prawdziwi bohaterowie tego dnia. Na scenie przepiękna dekoracja  podkreślająca ważność i nastrój chwili.

Po powitaniu i okolicznościowych przemówieniach z życzeniami Pani Dyrektor Edyta Zielazna wręczyła nagrody nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły szczególnie zasłużonym w ubiegłym roku szkolnym. Następnie życzenia w imieniu Rady Rodziców złożyła Pani Justyna Bedra, przekazując bukiet kwiatów na ręce Pani Dyrektor. Niespodziankę przygotowali również uczniowie, wręczając kubki z refleksyjnym tekstem:

„ Porządek może mieć każdy, lecz tylko geniusz zapanuje nad chaosem”.

 

Mocnym akcentem całej uroczystości okazał się występ naszych uczniów, którzy serdecznymi słowami i wzruszającymi piosenkami uczcili trud nauczycieli. Ten wspaniały  spektakl przygotowany przez Panie: Joannę Dąbrowską i Beatę Sokołowską został nagrodzony gromkimi brawami.

To był ważny, piękny i niezwykły dzień dla całej szkolnej społeczności.

Oby spełniły się wszystkie życzenia…

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.