Dzień Papieski

” Idźmy naprzód z nadzieją !”

Pod takim hasłem obchodzony jest w tym roku XVII Dzień Papieski. W jego uczczenie włącza się od lat nasza szkoła.

Również  i w tym roku – 17 października świętowaliśmy ten szczególny dzień, wspominając też 39. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża.

Tego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Mrocznie wraz ze swoimi nauczycielami udali się do kościoła, by tam godnie i z zadumą wspominać Świętego Jana Pawła II i to, co nam pozostawił: myśli, wartości, przesłanie…

Po krótkiej modlitwie i przywitaniu przez Księdza Proboszcza Sławomira Zedlewskiego rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły przygotowanych przez Panie: Joannę Dąbrowską i Ewę Rutkowską. Piękne wiersze, fragmenty homilii oraz refleksyjne piosenki dały okazję, by jeszcze raz wspomnieć ,przeżyć w osobisty sposób dziedzictwo wielkiego Polaka i zachować je dla obecnych a także przyszłych pokoleń.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.