Prelekcja o handlu ludźmi

Nowomiejscy policjanci przeprowadzili wśród uczniów klas gimnazjalnych w Zespole Szkół w Mrocznie prelekcję na temat współczesnego niewolnictwa. Spotkanie miało celu uświadomienie młodym słuchaczom jak wielkim niebezpieczeństwem dla poszukujących pierwszej pracy za granicą jest handel ludźmi.

Handel ludźmi to przestępstwo zliczane do jednych z najcięższych zbrodni, która godzi nie tylko w wolność, ale i ludzką godność. Aby ustrzec ludzi przed zagrożeniami, które niesie ze sobą ten nielegalny proceder, policjanci realizują zadania zawarte w Krajowym Planie Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018 mające na celu przeciwdziałanie temu zjawisku.

18 października przypada Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi i właśnie tego dnia dzielnicowe st. asp. Martyna Roch-Szkutnik i mł. asp. Jarmila Mówińska wraz proflaktykiem społecznym mł. asp. Ludmiła Mroczkowską z nowomiejskiej komendy Policji spotkały się z młodzieżą z Zespołu Szkół w Mrocznie. Spotkanie to dotyczyło potencjalnych niebezpieczeństw handlu ludźmi. W trakcie spotkania, w którym uczestniczyli uczniowie klas gimnazjalnych informowano o zagrożeniach związanych z poszukiwaniem pracy za granicą, a także udzielano cennych wskazówek, dzięki którym młodzież może zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Funkcjonariuszki szczególną uwagę zwracały na to, aby nie podejmować żadnej pracy bez uprzedniego, dokładnego sprawdzenia jej legalności.

W trakcie spotkania przekazano gimnazjalistom materiały informacyjne oraz zaprezentowano filmy obrazujące ten nielegalny proceder.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.