Obóz harcerski

OBÓZ HARCERSKI

W dniach 18.08.2017 r.- 24.08.2017 r. odbył się obóz  harcerski, który dofinansowała Gmina Grodziczno. Miejscem obozu był Gaj. Na obozie zapewniono dzieciom atrakcyjny program, który wspierał rozwój fizyczny dzieci, ale również dawał możliwość relaksu i wypoczynku.
Harcerze rozpoczęli obóz od rozbijania namiotów i ustawiania swoich rzeczy. Powstałe zastępy zostały różnie nazwane: Dzikie, Smerfy, Żelusie. Obóz był o tematyce przyrodniczej. Wszystkie zajęcia były poprzedzone krótkimi pogadankami przez prowadzących druhów.
Harcerze i zuchy podczas zajęć mogli wykazać się wyobraźnią i kreatywnością tworząc makietę krasnoludków. Wszystkie grupy malowały gipsem krajobrazy przyrodnicze, układały i odgadywały różne historyjki, scenki teatralne, brały udział w konkursach śpiewu.
Wszyscy z wielkim entuzjazmem brali udział w zabawie o nazwie podchody. Odbył się również dzień sportu, w którym były takie dyscypliny jak: podbijanie piłki, skakanie na skakance, noszenie wody itp.. Wszystkie te konkurencje zostały nagradzane z podziałem wiekowym. Osoby jak również drużyny, które wykazały się najlepszymi wynikami otrzymały nagrody rzeczowe.
Mieliśmy również zaszczyt gościć Policjantów z Nowego Miasta Lubawskiego i Biskupca, którzy przeprowadzili rozmowę na temat bezpieczeństwa.
Oprócz zajęć w zastępach było wiele zajęć wspólnych, takich jak: ogniska, zbieranie chrustu, śpiew, zabawy przy ognisku. Uczestnicy obozu  mieli okazję ćwiczyć strzelanie z łuku.
Codziennie odbywały się poranne ćwiczenia i apele rozpoczynające każdy dzień. Podczas pobytu zwiedziliśmy pobliskie Muzeum Lokalne w Łąkorzu , kuźnie  i wiatrak.
Wybraliśmy się również na wycieczkę autokarową do Olsztynka, gdzie odwiedziliśmy Hutę Szkła i Skansen, po czym przejechaliśmy do Olsztyna skorzystać z Aquaparku. Wszystkie dzieci wróciły bardzo zadowolone .
Po całym tygodniu przygód ostatni dzień zakończył się wspólnym ogniskiem podczas którego wszyscy śpiewaliśmy harcerskie pieśni. Dla chętnych i wytrwałych było również dostępne kino polowe. Tego wieczoru dopisała nam aura pogodowa- niebo lśniło tysiącami migających do nas gwiazd.
Na obozach integracyjnych okazuje się, że dzieci potrafią: sprzątać, nakrywać do stołu, myć naczynia, korzystać należycie z porannej toalety, dbać o swoje rzeczy jak również o cudze mienie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.