Zbiórka elektroodpadów.

 

Zbiórka elektroodpadów  w Mrocznie.

W odpowiedzi na apel Green Office Ecologic uczniowie Szkoły Podstawowej w Mrocznie przystąpili do akcji ekologicznej ,, Szkole pomagamy świat oczyszczamy”, która polegała na zbiórce elektrośmieci. Cała akcja trwała ok. 2 tygodni i rozpoczęła się od rozdania wszystkim  uczniom kartek informujących o zbiórce elektroodpadów, z prośbą  do  rodziców o włączenie się w tę pożyteczną inicjatywę. Następnie w szkole, w klasach IV- VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum, odbyły się lekcje oparte na prezentacji ekologicznej informujące o szkodliwym wpływie elektrośmieci na środowisko przyrodnicze. Zachęceni przez dzieci rodzice włączyli się w zbiórkę i w efekcie udało się zgromadzić  1480 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.19 października elektroodpady zostały odebrane ze szkoły przez firmę. Nagrodą  dla szkoły był bon na zakup sprzętu sportowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *