Zbiórka elektroodpadów.

 

Zbiórka elektroodpadów  w Mrocznie.

W odpowiedzi na apel Green Office Ecologic uczniowie Szkoły Podstawowej w Mrocznie przystąpili do akcji ekologicznej ,, Szkole pomagamy świat oczyszczamy”, która polegała na zbiórce elektrośmieci. Cała akcja trwała ok. 2 tygodni i rozpoczęła się od rozdania wszystkim  uczniom kartek informujących o zbiórce elektroodpadów, z prośbą  do  rodziców o włączenie się w tę pożyteczną inicjatywę. Następnie w szkole, w klasach IV- VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum, odbyły się lekcje oparte na prezentacji ekologicznej informujące o szkodliwym wpływie elektrośmieci na środowisko przyrodnicze. Zachęceni przez dzieci rodzice włączyli się w zbiórkę i w efekcie udało się zgromadzić  1480 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.19 października elektroodpady zostały odebrane ze szkoły przez firmę. Nagrodą  dla szkoły był bon na zakup sprzętu sportowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.