Dzień Jesiennego Czytania

Dzień Jesiennego Czytania

     Dnia 25 września obchodziliśmy w naszej szkole kolejny Dzień Jesiennego Czytania w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez Polską Izbę Książki w 2001 roku.

Młodzież klas II i III gimnazjum oraz klasy VII szkoły podstawowej zachęcała do czytania Oliwia Rogowska, uczennica klasy II gimnazjum, pięknie czytająca fragmenty Małego Księcia Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Wspomogły ją nauczycielki: Hanna Gajek, która przybliżyła słuchaczom postać Laury z Czarnej polewki Małgorzaty Musierowicz oraz Dorota Galińska, prezentująca Oskara z książki Oskar i pani Róża Érica-Emmanuela Schmitta.

Imprezę przygotowała pani Hanna Gajek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.