Pasowanie na Przedszkolaka

W Mrocznie odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy przyszły do przedszkola

” Pasowanie na przedszkolaka”

Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój i wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części Edyta Zielazna– dyrektor przedszkola z pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i fartuszek, który będzie dzieciom towarzyszył przez kolejne lata edukacji przedszkolnej. Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zaproszeni zostali do wspólnego poczęstunku.   Całość uroczystości przygotowała Marlena Rutkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.