W świecie bajek…

Bajkowo i kolorowo w Szkole Podstawowej w Mrocznie

 

Dnia 6.11.2017 r. dzieci z klas 0 oraz I-III spotkały się w auli szkolnej z okazji przypadającego 5 listopada Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Poprzebierane za różne bajkowe postacie, w wesołych nastrojach wszystkie świetnie się bawiły.  Na początku wysłuchały inscenizacji   przygotowanej przez  panią Irenę Kirzanowską z klasą 0 c.  Maluchy również chętnie brały udział w różnych bajkowych  zabawach np. naśladowanie zwierząt – bohaterów bajek i zgadywankach  literackich  z wykorzystaniem rekwizytów, dotyczących znanych  baśni i legend. Imprezę przygotowała i prowadziła  pani Hanna Gajek.

Na zakończenie wszystkie księżniczki, czarodziejki, wróżki, królowie, minionki, krasnale i inne bajkowe osobistości bawiły się na dyskotece. Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego najmłodsi mieli okazję przypomnieć sobie znane utwory dla dzieci  i doskonale  się przy tym bawić. Nie zapomniano także o słodkim poczęstunku dla wszystkich uczestników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.