Sukces Drużyny Energii z Mroczna

Szkoła w Mrocznie jedną ze szczęśliwych szkół

zakwalifikowanych do udziału w programie 

„Drużyna Energii”

Kolejny ogólnopolski wspaniały program promujący aktywność fizyczną. Do konkursu zgłosiło się ponad 300 szkół z całej Polski, ale tylko sto zakwalifikowało się do udziału w programie.       Uczniowie klasy VII  przygotowali 120 -sekundowe nagranie filmowe, w którym przedstawili swoje umiejętności sportowe jak i sportowy charakter naszej szkoły.  Po kilkudniowym, niecierpliwym oczekiwaniu, na stronie organizatorów konkursu pojawiła się lista szkół zakwalifikowanych do etapu sportowego Drużyny Energii. Marzenie się spełniło. Nasz film znalazł się wśród stu wybranych szczęśliwców, dzięki czemu już możemy cieszyć się wiadomością, żę zakwalifikowaliśmy się i przeszliśmy  do kolejnego etapu jak również otrzymamy stroje sportowe New Balans dla naszej szkoły. Program  Drużyna Energii, to sportowo-edukacyjny ogólnopolski turniej skierowany do uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej. Pomóc w tym mają ambasadorzy – Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik, Marek Citko oraz Krzysztof Ignaczak.

Przed naszą młodzieżą  kolejny III etap sportowy. Od grudnia 2017 roku, do czerwca 2018 roku,  raz w tygodniu na stronie internetowej www.DruzynaEnergii.pl Ambasadorzy będą publikować film ze specjalnie przygotowanymi ćwiczeniami dla uczniów. Za każdy film, w którym uczniowie powtórzą trening mistrzów, szkoła otrzyma punkty, a te najbardziej aktywne – zostaną finalistami projektu. Do szkół finalistów w każdym miesiącu przyjedzie drużyna ambasadorów i przeprowadzi wyjątkowy konkurs; punktowana będzie precyzja, powtarzalność i technika. Dołożymy wszelkich starań, żeby nasza drużyna osiągnęła jak największy sukces w tym programie, bo jest o co walczyć! Dla trzech najlepszych szkół nagrodą jest wyposażenie sali gimnastycznej. Organizatorzy przewidzieli też wyróżnienia indywidualne. Prosimy o doping i trzymanie kciuków za naszych młodych sportowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.